У КНДР погрожують скасувати саміт із Трампом через тиск з боку США Избранное

У КНДР погрожують скасувати саміт із Трампом через тиск з боку США
16.05.2018 05:15
shadow

Історична зустріч лідерів КНДР та США опинилася під загрозою через постійний тиск Вашингтона на Пхеньян. Перший заступник глави МЗС КНДР Кім Ге Гван різко відреагував на постійні заяви Сполучених Штатів, що Північна Корея повинна повністю відмовитися від ядерного озброєння в односторонньому порядку, пише "Сегодня" з посиланням на державне агентство КНДР.

"Якщо адміністрація президента США зацікавлена в тому, щоб корейсько-американські відносини поліпшувалися, то ми дамо позитивну відповідь на пропозицію про саміт. Однак КНДР не зацікавлена в переговорах, які вимагають від нас відмовитися від ядерної зброї в односторонньому порядку. Якщо такі вимоги будуть тривати, то нам нічого не залишиться, як переглянути питання про те, чи давати згоду на саміт із США", — заявив Кім Ге Гван.

Він також розкритикував заяву помічника президента США з нацбезпеки Джона Болтона, який сказав, що адміністрація Трампа готова відкрити перед КНДР неймовірні перспективи економічного розвитку в разі повної відмови Пхеньяна від ракетно-ядерної програми.

"США обіцяють надати нам економічні вигоди і переваг, якщо ми відмовимося від ядерної зброї. Але ми ніколи не очікували, що США будуть займатися будівництвом економіки КНДР і ніколи не приймемо таку угоду в майбутньому. Ми вже висловили нашу волю до проведення денуклеаризації Корейського півострова і заявили, що це попередня умова для припинення ворожої політики та ядерної загрози з боку США", — йдеться в заяві заступника міністра.

Нагадаймо, що уряд КНДР уже скасував заплановану зустріч із делегацією Південної Кореї через військові навчання країни із Сполученими Штатами. Крім того, у Північній Кореї сприйнял ці тренування, як репетицію перед вторгненням.

Зустріч лідера КНДР Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа, як повідомлялося, має відбутися в Сінгапурі 12 червня.

Напередодні зустрічі Кім Чен Ин звільнив з табору трьох громадян США, а також заявив про плани закрити ядерний полігон наприкінці травня. У свою чергу, Держсекретар США заявив, що Вашингтон готовий надати Північній Кореї гарантії безпеки, якщо Пхеньян відмовиться від ядерної зброї.

Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/u-kndr-pogrozhuyut-skasuvati-samit-iz-trampom-cherez-tisk-z-boku-ssha-277884_.html”

Оставить комментарий