Рахунки українців почнуть автоматично блокувати: стали відомі причини Избранное

Рахунки українців почнуть автоматично блокувати: стали відомі причини
13.03.2018 00:00
shadow

Міністерство юстиції веде роботу зі створення в Україні автоматизованої системи арешту коштів боржників.

Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту на офіційному сайті відомства, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Електронна база дозволить виконавцям блокувати кошти на рахунках підприємств і приватних осіб, минаючи довгу бюрократичну процедуру. Чиновники запевняють – цього вимагає від України МВФ.

В даний час про фінансові справи боржників виконавці дізнаються за запитом з ДФС. При цьому отримують інформацію тільки про рахунки юросіб та ФОП. Щоб уточнити, скільки грошей зберігає на банківських рахунках боржник-фізособа, їм потрібно відправити письмові запити в кожен український банк. Що, звичайно, істотно ускладнює роботу виконавців. А нерідко і зовсім робить її безглуздою.

“На практиці боржники встигають вивести кошти з рахунків, а часом постанова взагалі втрачається і не надходить в банк”, – пояснюють у відомстві.

Тому в Мін’юсті готуються створити в Україні автоматизовану систему, яка буде накладати на рахунок боржника арешт чи не миттєво – як тільки суд винесе відповідне рішення. З цією метою робоча група чиновників в листопаді минулого року навіть їздила вивчати досвід Хорватії та Португалії.

Тим часом, робота такої системи неможлива без повної передачі всієї інформації про рахунки людей в спеціалізований орган, що вимагає законодавчих змін, оскільки безпосередньо порушує поняття банківської таємниці.

У Хорватії, наприклад, цими питаннями відає Фінансове агентство FINA. Сюди щодня стікається інформація з усіх банків країни. А рахунки боржників блокуються протягом кількох хвилин. У Португалії всю інформацію про рахунки громадян консолідує центробанк. При цьому збереження інформації гарантується тим фактом, що даних про залишки коштів в базі даних немає. Чиновники відзначають, що введення системи призвело до збільшення ефективності виконання судових рішень в 30 разів.

І додають, що подібна система потрібна і в Україні. Звертають також увагу, що на її підготовку та запуск нам охоче нададуть кошти міжнародні донори і кредитори.

Нагадаємо, в Україні вступили в силу норми законодавства, які посилюють відповідальність за ухилення від сплати аліментів. Список осіб, які не виплачують аліменти на дітей, можна знайти в Інтернеті.

Неплатників аліментів чекає заборона на виїзд за кордон, а також позбавлення права керування автомобілем, на володіння зброєю, і для виїзду власних дітей за кордон їх згода вже не буде потрібна.

Також раніше повідомлялося, що в Україні створять центральний і регіональний штаби, яким доручать контролювати роботу державних виконавців в частині стягнення аліментних боргів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/13/rahunky-ukrayintsiv-pochnut-avtomatychno-blokuvaty-staly-vidomi-prychyny/”

Другие материалы в этой категории: Кого еще подставил Аблязов »

Оставить комментарий